Zdravá Petržalka – najbezpečnejšia mestská časť pre alergikov na celom Slovensku!

Lekári to potvrdili. V Petržalke evidujú najmenej alergických prejavov v rámci celej bratislavskej populácie. A môže za to nealergénna zeleň, ktorú sa podarilo vytrvalou snahou poslancov postupne vysadiť naprieč celou Petržalkou. Slovenská lekárska komora dala Petržalku za príklad, ktorý by mali nasledovať všetky moderné mestá.

…Príliš pekné aby to bolo realitou? Ale mohlo by byť.

Sám som alergik a preto problém cítim každý rok na vlastnej koži. Problém sa dakedy neriešil, priroitu mali iné, „veľké“ problémy. Ale každý alergik, alebo rodič dieťaťa postihnutého touto civilizačnou chorobou mi dá za pravdu, že to je naozaj veľký problém. Ľudia takpovediac nemôžu vyjsť počas jari a leta z domu, bez toho aby netrpeli. A pritom je riešenie také jednoduché. Vyžaduje len dve veci. Tá prvá je postupné vysádzanie nealergénnej zelene / napr. ihličnanov / a postupná náhrada tej problémovej. A tá druhá je…ochota sa problémom zapodievať.

Aj ako poslanec viem, že ľudia, ktorí alergiami netrpia nemusia tento problém vnímať ako prioritný. Ale kto z nás vie, komu sa alergie postupne vyvinú? Alebo jeho dieťaťu? Každý lekár vám potvrdí že alergie vznikajú čoraz častejšie a často je to aj nevhodným prostredím, v akom žijeme. Ak chceme byť teda zodpovední za seba aj iných, je potrebné nedeliť problémy Petržalky na „malé“ a „veľké“. Treba riešiť všetky, ktoré obmedzujú kvalitu života nás, Petržalčanov.

Pozrite si všetky naše priority pre Petržalku a kliknite sem.

Juraj Kríž
Kandidát na poslanca Petržalky

 


Návrat na všetky články

Kontaktujte nás

Sme team ľudí, ktorí chcú s vami udržiavať dialóg. Preto sme vďační za akýkoľvek podnet, otázku alebo pripomienku. Snažíme sa vám odpovedať v najkratšom možnom čase. Ďakujeme.

 

MLADÁ PETRŽALKA – lokálna strana
Béžová 3958/4, 851 07 Bratislava
IČO: 42 364 078
Číslo účtu: SK93 0900 0000 0051 4643 7216

Kontaktný email: mladapetrzalka@mladapetrzalka.sk

 

 

Zaujíma vás, čo sa deje na našom Facebooku?
Sledujte naše príspevky, témy a súťaže.

Viete už o našom unikátnom projekte internetovej
petržalskej televízie? Zaujímavé video reportáže môžete
odoberať na našom YouTube profile.