Výsledky

Otvorili sme ďalšiu materskú školu!

Najviac pyšný som na otvorenie Materskej školy Vyšehradská. Posledné roky trpí mestská časť nedostatkom miest v materských školách. Pred 4 rokmi som s tímom Mladá Petržalka adresoval petíciu magistrátu Hlavného mesta. Chceli sme, aby sa dovtedy opustená budova zverila do starostlivosti MČ Petržalka, ktorá tam opätovne vybuduje škôlku pre petržalské deti. Škôlka sa zrekonštruovala a […]

Celý príspevok


Osádzame nové lavičky a koše

Okrem „veľkých projektov” je najdôležitejšou úlohou poslanca dohliadať na čistotu, poriadok  a príjmné prostredie v našom najbližšom okolí. V spolupráci s obyvateľmi a Miestnym úradom tak každoročne dávame  podnety na osádzanie lavičiek a košov naprieč celou Petržalkou. Aj to je cesta, ako náš spoločný domov urobiť čistejším a príjemnejším.


V Petržalke sme vybudovali športové ihrisko JAMA

Príbeh športovo-oddychového centra JAMA sa začal písať v roku 2015. Odvtedy sme spoločne s aktívnymi poslancami a obyvateľmi okolia dosiahli vybudovanie moderného športového ihriska pre všetky generácie, ktoré sa nachádza medzi ulicami Vyšehradská-Šášovská- Vigľašská. Návštevníci môžu vyskúšať pouličnú fitness zostavu, bežeckú dráhu, pre mladších sa tu nachádza slimák na lozenie, skokanský mostík, alebo pyramída z […]

Celý príspevok


Zabojovali sme proti developerom

Investor projektu SLNEČNICE mal v pláne vybudovať pod oknami obyvateľov na Vyšehradskej ulici svetelnú križovatku. Vzhľadom na to, že išlo o veľký zásah do kvality života obyvateľov okolitých ulíc (výrub drevín, hluk, dopravné zaťaženie), som spolu s tímom Mladá Petržalka a aktívnymi obyvateľmi okolia spísal petíciu, kde sme požadovali investora o alternatívne miesto pre vybudovanie […]

Celý príspevok


Vybudovali sme nové podzemné kontajnery!

V Petržalke na môj podnet pribudli nové polopodzemné kontajnery. Spolu s priateľmi z tímu Mladá Bratislava som vyvinul iniciatívu, aby spoločnosť OLO začala skúšobne budovať moderné, polopodzemné kontajnery na území hlavného mesta. O pilotný projekt prejavilo záujem až 23 správcovských spoločností z celej Bratislavy, z ktorých boli napokon vybrané 4 lokality: Žižkova (v Staré mesto), […]

Celý príspevok


Postavili sme nové detské ihrisko v lesoparku

Jedným z mojich dlhodobých cieľov je aj tvorba a revitalizácia voľnočasových areálov v Bratislave, a preto sme s novomeským poslancom Korčekom v roku 2013 presadili vyčlenenie financií na vybudovanie detského ihriska s množstvom preliezok v rámci rekreačného areálu mestských lesov v Krasňanoch.


Zariadili sme dve workoutové ihriská!

V roku 2016 a 2017 sa mi spolu s Mladou Bratislavou podarilo presadiť vybudovanie ďalších dvoch workoutových ihrísk. Jedno sa nachádza pri Chorvártksom ramene a druhé pri športovej hale na Prokofievovej. Obe sú postavené podľa medzinárodných noriem a sú otvorené pre verejnosť bez obmedzení a bezplatne.

Celý príspevok


Vybojovali sme financie ne petržalskú street workout zónu!

V roku 2015 sme spolu s priateľmi z Mladej Bratislavy zastúpenými v petržalskej samospráve vybojovali finančné prostriedky na budovanie vonkajších fitnes ihrísk s cieľom priblížiť šport aj širokej verejnosti bez ohľadu na vek. Jedným z prvých miest, kde si budete môcť zacvičiť, je Pečnianska ulica.


Kamzíku sme dali nové detské ihrisko

V roku 2015 sme s poslancom Tomášom Korčekom pokračovali v skutúrňovaní mestského lespoarku, a tak sa podarilo z mestkých peňazí vybudovať nové detské ihrisko na Kamzíku. Na chýbajúce ihrisko pre najmenších v tejto obľúbenej lokalite upozorňovali obyvatelia už dlho.


Spustili sme rekonštrukciu kaplnky v Starom Háji, Petržalka

Vyše 100-ročná kaplnka v Starom háji patrí k obľúbeným miestam na oddych pre mnohých Petržalčanov. V roku 2014 sa mi podarilo získať financie z mestkého rozpočtu na jej rekonštrukciu. Následne sme zorganizovali veľkú ekologickú brigádu a začali s rekonštrukciou kaplnky. Ďalšie rekonštrukčné práce by mali pokračovať na jar v roku 2016..


Kontaktujte nás

Sme team ľudí, ktorí chcú s vami udržiavať dialóg. Preto sme vďační za akýkoľvek podnet, otázku alebo pripomienku. Snažíme sa vám odpovedať v najkratšom možnom čase. Ďakujeme.

 

MLADÁ PETRŽALKA – lokálna strana
Béžová 3958/4, 851 07 Bratislava
IČO: 42 364 078
Číslo účtu: SK93 0900 0000 0051 4643 7216

Kontaktný email: mladapetrzalka@mladapetrzalka.sk

 

 

Zaujíma vás, čo sa deje na našom Facebooku?
Sledujte naše príspevky, témy a súťaže.

Viete už o našom unikátnom projekte internetovej
petržalskej televízie? Zaujímavé video reportáže môžete
odoberať na našom YouTube profile.