Verejný dom nepatrí do Sadu Janka Kráľa

Sad Janka Kráľa je ako najstarší historický park v strednej Európe národnou kultúrnou pamiatkou a zároveň obľúbenou oázou pokoja a relaxu bratislavských rodín s deťmi a širokej verejnosti. Je preto paradoxné, že priamo v jeho strede sa nachádza verejný dom Messalina. Neviem si predstaviť, že by sa podobné „zariadenie“ vyskytlo v londýnskom Hyde Parku alebo parížskom Versailles.

Prevádzkovateľ a majiteľ tohto zariadenia pravdepodobne využil spoločensko-právny chaos po Nežnej revolúcii a v rámci tzv. malej privatizácie odkúpil budovu bývalej záhradnej reštaurácie. Následne tam zriadil erotický salón, čo je v úplnom rozpore s verejným záujmom, duchom a poslaním Sadu Janka Kráľa. Hoci na samotnú budovu mohol takto získať z hľadiska platných právnych noriem vlastnícky nárok, tým, že ju zneužil na poskytovanie a propagáciu platených sexuálnych služieb, prekročil už dávno prah citlivosti slušných občanov. Nielen Petržalčanov hrdých na svoje historické a prírodné dedičstvo, daňových poplatníkov, z ktorých daní sa tento park nákladne revitalizuje, ale predovšetkým rodičov, ktorých deti tam trávia voľný čas hrami a športovaním.

Prevádzkovateľ zrejme splnil všetky právne normy platné na území SR, napriek tomu mi existencia „bordelu“ v strede historického parku prekáža. Z etických a kultúrnych dôvodov. Preto som spolu s priateľmi a známymi zorganizoval apolitickú a nadstranícku iniciatívu, ktorá si kladie za cieľ zrušenie tejto prevádzky v našej národnej kultúrnej pamiatke. Spoločne využijeme všetky dostupné prostriedky v rámci platných právnych noriem na území SR, aby sa nám podarilo dostať prevádzku verejného domu zo Sadu Janka Kráľa. Budeme sa o to usilovať v spolupráci s miestnou i mestskou samosprávou, políciou, médiami a všetkými občanmi, ktorí nás podporia.

Naše úsilie už podporilo množstvo osobností zo spoločenského, politického a kultúrneho života Bratislavy. Ak chcete aj Vy podporiť našu výzvu, môžete tak urobiť na www.dostojny-sad-jk.sk.

OLIVER KRÍŽ
Poslanec MsZ


Návrat na všetky články

Kontaktujte nás

Sme team ľudí, ktorí chcú s vami udržiavať dialóg. Preto sme vďační za akýkoľvek podnet, otázku alebo pripomienku. Snažíme sa vám odpovedať v najkratšom možnom čase. Ďakujeme.

 

MLADÁ PETRŽALKA – lokálna strana
Béžová 3958/4, 851 07 Bratislava
IČO: 42 364 078
Číslo účtu: SK93 0900 0000 0051 4643 7216

Kontaktný email: mladapetrzalka@mladapetrzalka.sk

 

 

Zaujíma vás, čo sa deje na našom Facebooku?
Sledujte naše príspevky, témy a súťaže.

Viete už o našom unikátnom projekte internetovej
petržalskej televízie? Zaujímavé video reportáže môžete
odoberať na našom YouTube profile.