Petržalské terasy sa konečne rekonštruujú!

Mestská samospráva sa konečne spojila s Petržalskou a začali riešiť problém, ktorý nás tráppi už od socializmu. Chátrajúce terasy, nebezpečné rozbité schody, a opadávaji betón. Práve prebieha rekonštrukcia v celej Petržalke a tešia sa z toho aj telesne postihnutí, na ktorých sa myslí aj s bezbariérovými prístupmi!

…Príliš pekné aby to bolo realitou? Ale mohlo by byť.

Pozrite sa na stav petržalských terás. Niektoré vám iste pripomínajú televízne zábery z Černobylu. Ide azda o najvypukejší problém Peržalky, a pravdepodobne aj najdlhšie sa vlečúci. Pýtate sa prečo teda už od socializmu nikto s tým nič neurobil? Prečo z rozpadnutých terás rastú kríky a stromy? Problém je neurčené vlastníctvo a absolútna neochota mesta Bratislavy riešiť spoločne s petržalskou samosprávou tento problém.

Čo je však v dnešnej dobe neuveriteľné, telesne postihnutí na vozíčkoch sa vlastnou silou nedokážu na terasy dostať, čo sme odskúšali v našom videu. Ak to teda zrátame dokopy, terasy sa nám rozpadajú, nikto do nich už vyše 30 rokov neinvestoval, hrozia úrazy a telesne postihnutí majú proste smolu.

Ide o jednu z priorít Mladej Petržalky, nastaviť takú spoluprácu vedenia Petržalky a hlavného mesta, aby minimálne naše deti nemuseli trpieť pri pohľade na to, ako sa nám pod krásnymi zrekonštruovanými panelákmi rozpadá náš vlastný Černobyl.

Martin Dait
Kandidát na poslanca Petržalky

 


Návrat na všetky články

Kontaktujte nás

Sme team ľudí, ktorí chcú s vami udržiavať dialóg. Preto sme vďační za akýkoľvek podnet, otázku alebo pripomienku. Snažíme sa vám odpovedať v najkratšom možnom čase. Ďakujeme.

 

MLADÁ PETRŽALKA – lokálna strana
Béžová 3958/4, 851 07 Bratislava
IČO: 42 364 078
Číslo účtu: SK93 0900 0000 0051 4643 7216

Kontaktný email: mladapetrzalka@mladapetrzalka.sk

 

 

Zaujíma vás, čo sa deje na našom Facebooku?
Sledujte naše príspevky, témy a súťaže.

Viete už o našom unikátnom projekte internetovej
petržalskej televízie? Zaujímavé video reportáže môžete
odoberať na našom YouTube profile.