Petržalské deti majú konečne v materských školách prednosť!

Petržalská samospráva ide vo veci materských škôl príkladom celému Slovensku. Dnes sa už petržalské mamičky nemusia obávať, že sa ich potomkovia nedostanú do škôlky, či už kvôli nedostatočným kapacitám, alebo deťom z iných častí či okresov. Petržalka má v tejto veci jasno a mladé petržalské rodiny si nový systém nevedia vynachváliť.

…Príliš pekné aby to bolo realitou? Ale mohlo by byť.

Bohužial, ani po rokoch stúpajúcich problémov súvisiacich s migráciou obyvateľstva, problémy umiestňovania detí do škôlok nie sú vyriešené. Samospráva si nie je schopná poradiť s problémom, kedy deti s miestom trvalého bydliska mimo Petržalky, takpovediac uchmatnú miesta v škôlkach deťom z Petržalky. Samo o sebe by nešlo o nič zlé, ale ak si pripočítame ďalší problém obmedzenej kapacity škôlok, je jasné prečo sú mnohé petržalské rodiny zúfalé.

My v Mladej Petržalke sme tiež rodičia, a tak problému nielen rozumieme, ale ho aj cítime na vlastnej koži. Riešenie, ktoré presadzujeme spočíva v zmene pravidiel prijímacieho konania v materských školách tak, aby boli Petržalské deti jednoducho uprednostnené pred deťmi z iných častí mesta. Ich rodičom by malo byť jasné, že ak chcú mať dieťa v Petržalke, musia tam mať aj trvalý pobyt.

Za nemenej dôležitú úlohu v najbližších 4 rokoch si kladieme vybudovanie dostatočných kapacít v materských školách tak, aby sme radikálne znížili, resp. úplne eliminovali počet neprijatých petržalských detí. Je to záväzok, ktorý si kladieme nielen ako samospráva, ale najmä ako rodičia.

Pozrite si všetky naše priority pre Petržalku a kliknite sem.

Denisa Králiková
Kandidátka na poslankyňu Petržalky


Návrat na všetky články

Kontaktujte nás

Sme team ľudí, ktorí chcú s vami udržiavať dialóg. Preto sme vďační za akýkoľvek podnet, otázku alebo pripomienku. Snažíme sa vám odpovedať v najkratšom možnom čase. Ďakujeme.

 

MLADÁ PETRŽALKA – lokálna strana
Béžová 3958/4, 851 07 Bratislava
IČO: 42 364 078
Číslo účtu: SK93 0900 0000 0051 4643 7216

Kontaktný email: mladapetrzalka@mladapetrzalka.sk

 

 

Zaujíma vás, čo sa deje na našom Facebooku?
Sledujte naše príspevky, témy a súťaže.

Viete už o našom unikátnom projekte internetovej
petržalskej televízie? Zaujímavé video reportáže môžete
odoberať na našom YouTube profile.