Petržalka má najviac cyklotrás v Európe, navyše úplne bezpečných!

Petržalke konečne patrí prvenstvo v počte kilometrov cyklotrás. Cyklisti sa však tešia nielen z neobmedzeného pohybu naprieč Petržalkou, ale hlavne z bezpečnosti. Drvivá väčšina cyklotrás je totiž úplne oddelená od ciest a z toho sa tešia najmä rodičia malých cyklistov. Naše cyklotrasy nám závidia aj Švédi, či Dáni!

…Príliš pekné aby to bolo realitou? Ale mohlo by byť.

Aj po rokoch deklarovanej výstavby cyklotrás však Petržalka má len minimum cyklochodníkov a bratislavská samospráva to často rieši iba maľovaním čiar na cestách s premávkou. Tá je navyše veľmi hustá a povedzme si to úprimne, mentalita slovenských šoférov ešte zďaleka nie je nastavená na ohľaduplnosť voči cyklistom. Problémy sú teda dva. Počet cyklotrás, a ich stavebné oddelenie od premávky.

V Mladej Petržalke vnímame tieto dva problémy ako prepojené nádoby, veď na bezpečnosť treba myslieť ešte pred tým, ako sa trasy začnú plánovať. A práve týmto sme sa inšpirovali počas našich ciest za inšpiráciami naprieč Európu. A dánski a britskí mestskí architekti nám dali definitívnu odpoveď.

Práve stavebne oddelené cyklotrasy sú riešením na všetky problémy nielen v Dánsku, ale aj u nás. A na to myslí náš volebný program. Nekresliť rýchlo a „lacno“ čiary na bokoch nebezpečných ciest, ale vytvárať cyklotrasy tak, aby po nich mohli bez obáv jazdiť aj naše deti.

Pozrite si všetky naše priority pre Petržalku a kliknite sem.

Marek Kovačič
Kandidát na poslanca Petržalky

 


Návrat na všetky články

Kontaktujte nás

Sme team ľudí, ktorí chcú s vami udržiavať dialóg. Preto sme vďační za akýkoľvek podnet, otázku alebo pripomienku. Snažíme sa vám odpovedať v najkratšom možnom čase. Ďakujeme.

 

MLADÁ PETRŽALKA – lokálna strana
Béžová 3958/4, 851 07 Bratislava
IČO: 42 364 078
Číslo účtu: SK93 0900 0000 0051 4643 7216

Kontaktný email: mladapetrzalka@mladapetrzalka.sk

 

 

Zaujíma vás, čo sa deje na našom Facebooku?
Sledujte naše príspevky, témy a súťaže.

Viete už o našom unikátnom projekte internetovej
petržalskej televízie? Zaujímavé video reportáže môžete
odoberať na našom YouTube profile.